Strona główna GUS |  


Informatorium: 22 608 31 61
00-925 Warszawa, Al. Niepodległości 208, Centrala tel.: 22 608 30 00, 22 608 30 01

 

Badanie Struktury Gospodarstw Rolnych


Wszystko o badaniu
(materiały popularyzacyjne)

                Badaniem zostało objętych ok. 200 tys. wylosowanych gospodarstw rolnych osób fizycznych oraz wszystkie gospodarstwa rolne osób prawnych i jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej. Użytkownicy gospodarstw objętych badaniem otrzymają za pośrednictwem poczty list Prezesa GUS, w którym zawarta jest informacja o terminie i sposobie realizacji badania. List zawiera opis celu i znaczenie badania, apel do respondentów o udzielanie rzetelnych informacji oraz zapewnienie o bezwzględnym przestrzeganiu tajemnicy statystycznej. Do listu zostały dołączone instrukcje i wskazówki dla wypełniających samodzielnie sprawozdanie/kwestionariusz.

                Poniżej zostały zamieszczone stale aktualizowane materiały (do pobrania) pozwalające przybliżyć tematykę badania oraz artykuły, publikacje i różne wywiady na jego temat, które ukazały się w prasie specjalistycznej oraz na antenie telewizji publicznej i w rozgłośniach radiowych.


Przebieg badania - (20.06.2007)


  1. Plakat informujący o badaniu (.jpg)


  2. Listy Prezesa GUS do biorących udział w badaniu


  3.    Informacja ogólna o badaniu


  4.    Informacja o metodach zbierania danych


  5.    Zakres tematyczny badania


  6.    Cel badania


  7.    Wywiad ankieterski



  8.    Wzór sprawozdania/kwestionariusza papierowego R-SGR


  9.    Wypełniony przykład


  10.    Instrukcja dla ankietera


  11.    Instrukcja dla osób prawnych


  12. Informacje o ankieterach i teleankieterach


  13. Artykuły i wywiady



         Ankieter

         to specjalnie przeszkolona i upoważniona osoba do zbierania danych od gospodarstw rolnych osób fizycznych. Przed przystąpieniem do realizacji badania osoba powołana na ankietera weźmie udział w szkoleniu i złoży na piśmie przyrzeczenie o przestrzeganiu tajemnicy statystycznej. Ankieter jest osobą publiczną i w trakcie wykonywania czynności ankieterskich przysługuje mu ochrona przewidziana dla funkcjonariuszy publicznych.

Ankieterzy skierowani do realizacji badania muszą posługiwać się legitymacją ze zdjęciem. Oprócz zdjęcia każda legitymacja będzie zawierała jeszcze następujące informacje:

  • nazwę urzędu statystycznego
  • numer legitymacji
  • imię i nazwisko ankietera
  • podpis posiadacza legitymacji
  • pieczęć urzędu statystycznego
  • pieczątka i podpis dyrektora urzędu statystycznego.

^ do góry


         Teleankieter

         to osoba zbierająca informacje na formularzu elektronicznym-CATI poprzez wywiad telefoniczny. Teleankieter jest pracownikiem urzędu statystycznego. Aby umożliwić respondentowi identyfikację teleankietera, na początku rozmowy telefonicznej teleankieter poda swoje imię i nazwisko oraz imię, nazwisko i numer gospodarstwa osoby, z którą będzie przeprowadzał wywiad. Numer gospodarstwa został dołączony do listu Prezesa GUS i jest zgodny ze Statystycznym Rejestrem Gospodarstw Rolnych i Leśnych.

^ do góry


Strona główna R-SGR

Ważne adresy i telefony

« powrót

 
 
2007 © Główny Urząd Statystyczny w Warszawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.